Ako pomôcť?

Severské psy sú pôvodom z drsných podmienok. Mohlo by sa zdať, že znesú všetko, ale nie je to tak. Stáva sa, že sa ocitnú na ulici, v útulku, alebo sa majiteľ dostane do ťažkej životnej situácie. V takýchto prípadoch pomáha naše združenie nájsť nový domov a zabezpečiť také prostredie, aby boli psy spokojné, mali po všetkých stránkach dobré podmienky a hlavne mali svojich ľudí, ktorí im umožnia prežiť pekný psí život.

Stane sa, že psíky bude potrebovať nákladný operačný zákrok alebo liečbu, ktorá by mohla zachrániť, alebo skvalitniť jeho život, a majiteľ nebude mať momentálne na nákladnú liečbu prostriedky. V takýchto prípadoch pomáhame nájsť riešenie.

Chceme oboznamovať záujemcov o severské plemená s ich prednosťami, ako aj s problémami, aby mal budúci majiteľ pred adopciou čo najviac objektívnych informácií, a mohol pred adopciou zvážiť, či je niektoré zo severských plemien pre neho vhodné a dokáže psíkovi naplniť všetky jeho potreby.

Nie každý  má možnosť adoptovať si psíka, preto sme pre vás pripravili aj iné spôsoby, ako môžete pomôcť severským psíkom v núdzi:

  • Ľubovoľnou finančnou čiastkou – jednorazovou alebo trvalým prevodovým príkazom na účet OZ Siberian Husky Rescue Slovakia č.ú.: SK4683300000002000551418 (Ak si budete priať a kontaktujete OZ, vystavíme vám potvrdenie o prevzatí daru alebo darovaciu zmluvu.
  • Poskytnutím alebo hľadaním dočasnej opatery pre severana v núdzi z dôvodu potrebnej zdravotnej starostlivosti pri závažnej chorobe alebo zotavovaní po chirurgickom zákroku, z dôvodu výchovy, socializácie a rehabilitácie.
  • Virtuálnou adopciou – pravidelné mesačné poplatky alebo jednorazová platba na konkrétneho psíka v útulku alebo dočasnej opatere
  • Šírením a zdieľaním informácii o činnosti združenia.