Nájdite sa! v Horskom parku 16.9. 2012

Nájdite sa! v Horskom parku 16.9. 2012

NÁJDITE SA!

16.9. 2012 sme sa zúčastnili na akcii Nájdite sa! v Bratislave v Horskom Parku, kde sme odprezentovali náš projekt na pomoc huskym. Na adopciu sme ponúkli dvoch psíkov.

Fenku Miju som doviezla v sobotu z KS Námestovo (cca 600km naotočku). Doma som ju vyvenčila, vykúpala, vyčesala, nakŕmila. Po tak náročnom programe Mija zaspala a ja som dúfala, že si dostatočne odpočinie. Čakal ju náročný deň. Ráno sme v Horárničke postavili stánok a všetko pripravili. Od kamarátky Kvetky z Revúckeho útulku som si prevzala druhého huskyho – Tanga, krásneho modrookého psíka, ktorému majiteľ hľadal nový domov.
Počas akcie sme niekoľkokrát oficálne predstavili naše dva psíky, aj náš projekt. Psíky sa všetkým veľmi páčili, ľudia chodili za nimi, aby ich vyvenčili, alebo len tak, aby ich pohladkali a pomojkali sa. Avšak ani Mija ani Tango si nenašli nový domov. Napriek tomu dopadla akcia Nájdite sa! výborne. Spoznali sme veľa nových kamarátov, návštevníci Horárničky bližšie spoznali plemeno sibírsky husky a dokonca nás oslovilo aj niekoľko sponzorov.

Chcela by som poďakovať všetkým, ktorý nám pomohli, či už priamo na akcii, alebo hľadaním nového domova pre naše husky z útulku.

A čo naše husky? Tango šiel naspäť do Revúcej, a Miju som si vzala do dočasnej opatery. Okamžite si ju všetci kamaráti psíčkari zamilovali, nakoniec si ju vypýtala kamarátka k sebe domov. Medzitým sa mi ozvala pani, ktorá si Miju zahovorila. V sobotu večer si po ňu prišla do Bratislavy, a tak Mija našla nový domov v rodinnom dome v Brne, milujúcu paničku a svoj vlastný teplý peliešok. Hoci jej to všetci veľmi prajeme, aj tak nám všetkým veľmi chýba. Je to miláčik.

Tango je zahovorený do nového domova na Oravu, do novootvoreného hotela. Spoločnosť mu budú robiť 3 krásne mladučké fenky huskyho a samozrejme milujúci majitelia. Tak mu držíme labky, aby to vyšlo.

Share this post